Rolety.com
Żaluzje Plisowane pfeil
Żaluzje Plisowane pfeil
Żaluzje Plisowane pfeil
Żaluzje Plisowane pfeil
Żaluzje Plisowane pfeil
Żaluzje Plisowane pfeil
Żaluzje Plisowane pfeil

PLISY / ŻALUZJE PLISOWANE – ALTERNATYWA DLA FIRAN

Od pełnej przezroczystości do całkowitego zaciemnienia, ponad 1.000 wzorów

Cennik Basicline 2012

Słowo plisy wywodzi się z języka francuskiego i oznacza „pofałdowany”. W ciągu ostatnich 10 lat, ta atrakcyjna i innowacyjna osłona, stała się nowoczesną alternatywą dla wszystkich okien.

Żaluzje plisowane znajdują coraz więcej zastosowań jako nowoczesne dekoracje okna, ochrona prywatności, osłona przed promieniami słonecznymi, oraz ochrona zarówno przed zimnem jak i upałem w przestrzeni prywatnej i biurowej. Na przykład plisy foliowe, stanowią najlepszą ochronę przed nagrzewającymi promieniami słonecznymi i pozwalają na oszczędność energii zarówno latem jak i zimą. Dzięki innowacyjnej technologii firmy SOLARMATIC®, dającej liczne rozwiązania systemowe i nieograniczone możliwości umożliwiające połączenie elegancji z funkcjonalnością, mogą Państwo całkowicie zrezygnować z tradycyjnych firan. Polecamy plisy VS2 - Cosiflor, których główną zaletą jest możliwość przysłonięcia dowolnego fragmentu okna oraz bezproblemowe i wygodne jego czyszczenie. Dzięki swojej niewielkiej szerokości mieszczą się doskonale w przestrzeni ograniczonej listwami przyszybowymi, co umożliwia swobodne otwieranie okien bądź drzwi balkonowych. Niektóre nasze produkty pokryte są z jednej strony powłoką perłową, która skutecznie odbija promienie słoneczne.

Plissee Gewebe
Sonderformen mit Plissees beschatten


Nowoczesny design

Bogata kolekcja materiałów firmy SOLARMATIC® obejmuje ponad 700 najmodniejszych wzorów. Tkaniny międzynarodowych projektantów umożliwiają dopasowanie designu żaluzji plisowanej do każdego wystroju wnętrza.

Biały, kremowy, jasnobeżowy, żółty, pomarańczowy, brązowy, czerwony, niebieski, fioletowy, zielony, szary, srebrny czy czarny – u nas znajdą Państwo wszystkie możliwe odcienie. Proponujemy nowoczesne kolory ziemi, materiały o fakturze imitującej wygląd drewna, motywy kwiatowe, jak również duży wybór jednokolorowych plis zaciemniających Blackout – nasza oferta jest nie do pobicia! Proszę dać się zainspirować ogromnym asortymentem produktów, aktywnej na rynku międzynarodowym firmy SOLARMATIC®.


Stopnie przezroczystości żaluzji plisowanych

transparentne plisy
transparentne
przepuszczające światło plisy
przepuszczające
światło
zacieniające plisy
zacieniające
zaciemniające
zaciemniająceTransparentne żaluzje plisowane:

 • nieznaczna ochrona prywatności
 • wysoki stopień wykorzystania światła dziennego


  • Żaluzje plisowane przepuszczające światło:

   • ograniczona widoczność z zewnątrz
   • wykorzystanie światła dziennego


Żaluzje plisowane zacieniające:

 • osłona przed refleksami słonecznymi
 • ochrona prywatności
 • mała przepuszczalność światła dziennego


  • Żaluzje plisowane zaciemniające:

   • w pełni zaciemniające, idealne do sypialni, sal szkoleniowych i wykładowych


Wzory i kolory naszej kolekcji plis Cosiflor

Delikatne fałdki plisowanej tkaniny przyczyniają się do powstawania przyjemnych refleksów światła i nadają oknu delikatnego wyglądu. W zależności od ułożenia zakładek i intensywności wybranego koloru, można uzyskać różnorodne efekty optyczne.

Na nastrój w pomieszczeniu wpływają w znacznym stopniu kolory i faktury zastosowanych w nim materiałów. To właśnie z tego powodu oferujemy Państwu tak duży wybór różnorodnych tkanin Cosiflor, które można stosować również do specjalnych typów okna.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj plis jest potrzebny – nasze artykuły spełnią Państwa wszystkie oczekiwania. Kolekcja plis SOLARMATIC® to jakość i elegancja na wymiar!

VS2-System

Technika

W porównaniu do 200 innych możliwych opcji, w jakich mogą występować żaluzje plisowane, systemy VS2 lub Decomatic 1600 są nie do pobicia.


Pomiar

Zdjęcie wymiaru wybranych przez Państwa plis jest dziecinnie proste. Wystarczy zmierzyć szybę w oknie i od wysokości i szerokości odjąć po 4 mm. Uzyskane wartości dadzą nam rozmiary potrzebne do złożenia zamówienia.

Montaż

Równie prosty i praktyczny jest montaż żaluzji plisowanych. Potrzeba nie więcej niż pięć minut i jednego śrubokręta, aby przykręcić plisy do listwy przyszybowej w tradycyjny sposób.

Oczywiście mamy jeszcze łatwiejsze rozwiązania: można zamontować je bez wiercenia, za pomocą bezinwazyjnych uchwytów przyklejanych lub zawieszanych na ramie okiennej. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w konfiguratorze i dopasować plisę do własnych potrzeb.

Duoplisy / plisy o strukturze plastrów miodu

Ogromnym powodzeniem cieszą się plisy, w których specjalnie zbudowane komórki powietrzne, przypominające kształtem plastry miodu, działają jako skuteczny izolator o każdej porze roku, umożliwiając redukcję kosztów klimatyzacji i oszczędność energii grzewczej. Najlepiej sprawdzą się tutaj systemy żaluzji plisowanych od Hunter Douglas. Plisy te wykonane są z dwóch warstw materiału, co sprawia, że posiadają lepszą barierę termiczną, przeciwsłoneczną i akustyczną.

Żaluzje plisowane chętnie stosowane są w mieszkaniach, biurach czy ogrodach zimowych. Latem zapewniają przyjemny cień i izolują od wysokich temperatur panujących na zewnątrz, umożliwiając zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych. Natomiast w zimie, dzięki swej warstwie izolującej, skutecznie zapobiegają utracie ciepła przez duże powierzchnie szklane i przyczyniają się do niższych kosztów ogrzewania. Jednocześnie harmonijkowa struktura plis, wpływa pozytywnie na akustykę pomieszczeń, zapobiegając powstawaniu pogłosu.

Dodatkową zaletą plis zwanych również plisami Honeycomb jest to, że w przeciwieństwie do klasycznych żaluzji plisowanych, sznurki i linki prowadzące znajdują się wewnątrz komórek, dzięki czemu są całkowicie niewidoczne.

Duoplisy
Thermoplissees

Plisy do okien dachowych

Żaluzje plisowane świetnie sprawdzają się również na oknach dachowych, jako osłona przed słońcem i ochrona prywatności. Firma SOLARMATIC® specjalizuje się nie tylko w osłonach wielkopowierzchniowych do skośnych i okrągłych okien, ale dostarcza również filigranowe plisy, które delikatnie wpasowują się w nachylenia dachowe. To właśnie nowoczesna architektura z asymetrycznymi, trójkątnymi, trapezowymi lub okrągłymi oknami, jak również bardzo duże okna firm: Velux, Fakro, Roto lub Braas, stawiają przed plisami największe wyzwania. Plisy zacieniające i całkowicie zaciemniające bardzo dobrze zastępują rolety, ze względu na optymalny stosunek transmisji, odbicia i absorpcji promieni słonecznych, gwarantujący najlepszą ochronę cieplną na poddaszu. Dzięki tym bogatym właściwościom, żaluzje plisowane uważane są za najbardziej wszechstronny produkt. Standardowe wewnętrzne osłony okienne nigdy nie osiągną takiego efektu, dlatego polecamy materiałowe i foliowe żaluzje plisowane firmy SOLARMATIC®.


Żaluzje plisowane dachowe:

 • bardzo dobre i skuteczne zaciemnienie okna,
 • idealne wszędzie tam gdzie inne sposoby zaciemnienia nie zdają rezultatu,
 • możliwość przysłonięcia dowolnego fragmentu okna dzięki temu, że można ją przesuwać od góry lub od dołu,
 • możliwość stosowania do okien o nietypowych kształtach,
 • prosty montaż i demontaż,
 • zastosowania dwóch rodzaj tkanin pozwala na jeszcze więcej opcji przysłonięcia okien.


Żaluzje plisowane do ogrodów zimowych – wykonane są ze specjalnej impregnowanej tkaniny, która jest odporna na wilgoć oraz na wnikanie kurzu. Ten rodzaj plisy idealnie pasuje do dużych przeszklonych powierzchni np. okien wieloskrzydłowych oraz ogrodów zimowych. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym precyzyjnie regulują ilość światła wpadającego do wnętrz. Możliwość sterowania elektrycznego za pomocą pilota lub włącznikiem klawiszowym sprawia, że przysłonięcie trudnodostępnych okien nie sprawi Państwu żadnego kłopotu.

Zalety:

 • perfekcyjne zaciemnienie ogrodów zimowych,
 • możliwość stosowania do niestandardowych okien,
 • prosty montaż i demontaż
 • możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna.

Warianty oraz rodzaje okien, do których posiadamy żaluzje plisowane: standardowe, dachowe, trójkątne, trapezowe, półokrągłe, wolnowiszące, podwójnie regulowane, prostokątne + trójkątne, dzień i noc.


Pomiar żaluzji plisowanych:

Jeśli chcemy zamontować żaluzje w świetle szyby musimy szerokość i wysokość zmierzyć od uszczelki do uszczelki.

Montaż na frontowej części listwy przyszybowej- stosujemy go do okien o dużych skosach i nietypowych kształtach listew przyszybowych. Mierzymy zarówno wysokość jak i szerokość razem z listwami przyszybowymi. Montaż na uchwyty bezinwazyjne polega na tym, że mierzymy szerokość razem z listwami przyszybowymi, natomiast wysokość - to wysokość całego skrzydła okiennego.


Montaż żaluzji plisowanych jest bardzo prosty i odbywa się w trzech etapach:

 1. W dolnej części ramy w odległości 1cm od brzegu zamontować uchwyty kwadratowe.
 2. Tą samą czynność wykonujemy odnośnie ramy górnej.
 3. Następnie w zamontowane uchwyty wsunąć plastikowe końcówki sznurka w celu jego naprężenia (po zamontowaniu żaluzji, regulacje naprężenia możecie państwo ustawić za pomocą cienkiego imbusa popuszczając lub naprężając linkę).

Czyszczenie:

Za pomocą wilgotnej szmatki (Uwaga!!!! Szmatka nie może być mokra!) lub też odkurzyć z końcówką z włosiem, a także prać w 30&grad;C.

Kolory żaluzji plisowanych: biały, kość słoniowa, piaskowy, żółty, miodowy, ciemno miodowy, brązowy, pomarańcz, czerwień, wiśnia, jasnozielony, oliwkowy, niebieski, granat, stalowy.

Duoplisy - to niezwykle funkcjonalna i elegancka zasłona przeciwsłoneczna, która zapewnia Państwu niepowtarzalny klimat i urok. Charakterystyczną zaletą jest system umożliwiający zsuwanie zarówno od dołu, jak i od góry. Większość duo plis jest obsługiwanych za pomocą uchwytu znajdującego się na środku profilu. Oprócz tego sposobu obsługi naszego produktu, jest również możliwość sterowania za pomocą sznurka z mechanizmem blokującym, co umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna.


W tym systemie mamy do wyboru dwa rodzaje profili:

 1. LUX – posiada zintegrowaną maskownicę, która nachodzi na listwę przyszybową dzięki czemu uzyskujemy jeszcze bladziej atrakcyjny wygląd.
 2. CLICK - z profilem zatrzaskującym się na uchwycie, dzięki czemu uzyskujemy lepsze mocowania do ramy.

Duoplisy

Duoplisy można stosować do różnych rodzajów okien: od dachowych, po ogrody zimowe i przeszklone konstrukcje dachowe. Tkaniny tego produktu przypominają plaster miodu dzięki czemu otwory zrobione w tkaninie są niewidoczne, a przy tym zachowują dobrą izolację termiczną i przeciwsłoneczną. Ważnym atutem duo plis jest możliwość montażu do okien o nietypowych kształtach, takich jak trapez, trójkąt, koło, łuki. Rynna górna i dolna jest aluminiowa, malowana proszkowo w kolorach : anodowanym, srebrnym, białym i beżowym. Istnieje również możliwość lakierowania w kolorach: złoty, orzech oraz dąb lub zastosowania rynny drewnopodobnej.

Duoplisy spełniają jednocześnie trzy funkcje:

 1. Kontrolowanie natężenia światła pozwala na przyciemnienie pomieszczenia.
 2. Jesienią i zimą stanowi doskonały element izolacyjny chroniąc przed chłodem z zewnątrz.
 3. Znakomite walory dekoracyjne.

Produkt ten doskonale sprawdza się na oknach dachowych, zmniejszając stratę ciepła o 34%. Wyjątkowa tkanina o przestrzennej strukturze plastra miodu, z wewnętrzną aluminiową powłoką, wykorzystuje komory powietrzne do dodatkowej izolacji i tym samym podnosi parametry energetyczne okna.

Duo plisy do okien dachowych – dostępne w wielu wariantach i kształtach, co sprawia że pasują niemal do każdej ramy okiennej. Najlepsze rozwiązanie do okien o nietypowych kształtach. Sprawdzają się również na standardowych oknach, idealnie regulując ilość światła wpadającego do wewnątrz oraz przysłaniając dowolny fragment okna, co jest bardzo cenione przez naszych użytkowników. Bogaty wachlarz tkanin oraz wzorów zadowoli nawet najwybredniejszego klienta.

 • skutecznie osłonięcie dowolnego fragmentu okna,
 • idealne do trudno dostępnych okien,
 • możliwość sterowania uchwytem lub linką,
 • prosty montaż i demontaż,
 • możliwy wariant z dwoma tkaninami.

Duoplisa do ogrodów zimowych – praktyczne rozwiązanie do okien o nietypowych kształtach, które przysłoni niemal każdą ramę okienną. Sprawdzają się na każdym standardowym oknie, idealnie przysłaniając w całości lub dowolny fragment okna. Bogata kolekcja tkanin pozwoli zaaranżować pomieszczenie według własnego uznania i gustu. Konstrukcja tego rodzaju plisy jest bardzo elastyczna, dzięki czemu można ją wykonać według indywidualnego zapotrzebowania i projektu.

Nowością na naszym rynku jest plisa Cosimo – charakteryzuje się ulepszonym i wzbogaconym desingiem. Profile posiadają nowe kolory antracyt, grafit oraz kolory drewnopodobne.


Żaluzje Plisowane VS

Charakteryzują się skutecznym przysłonięciem okna lub wnęki oraz sterowaniem górną i dolną rynną. Plisy dostosowane są do wszystkich rodzajów okien, również tych o nietypowych kształtach, takich jak: trójkąt, trapez, koło, łuki. Mała powierzchnia przesłonięcia okna przy całkowicie podniesionej żaluzji. Możliwość stosowania takich rozwiązań, jak dwie tkaniny w jednym systemie, dwa oddzielne systemy montowane na jednym oknie, tkanina duo dająca efekt pełnego zaciemnienia okna pozwala zaaranżować pomieszczenie w ciekawy i oryginalny sposób. Ten typ żaluzji można montować bezinwazyjnie, dzięki czemu nie ma konieczności wiercenia otworów. Sterowanie odbywa się za pomocą uchwytu znajdującego się an środku profilu.

Przeznaczenie:

okna, okna dachowe, witryny, wnęki, ogrody zimowe.


Żaluzje plisowane F

Wysoka jakość zastosowanych materiałów gwarantuje długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie produktu. Możliwość zastosowania ciekawych rozwiązań np. dwie tkaniny w jednym systemie. Atrakcyjna kolekcja tkanin dekoracyjnych oraz zaciemniających pozwala idealnie dopasować żaluzję pod kątem funkcjonalnym. Prosty montaż bezinwazyjny na zaczepy sprawia, że istnieje łatwy sposób demontażu np. przy myciu okien. Możliwość zastosowania żaluzji do niestandardowych okien takich jak trapez. koło, skosy.

Sposoby sterowania:

sznurkiem, łańcuszkiem, elektryczne

Przeznaczenie:

okna, witryny, wnęki.

Żaluzje plisowane F – prowadzenie linkowe gwarantuje Państwu lekkie i stabilne sterowanie zamontowanym produktem np. w oknach uchylnych i dachowych. Tkaniny dekoracyjne i zaciemniające pozwalają dopasować żaluzje pod względem funkcjonalnym. Plisy dostosowane są do wszystkich rodzajów okien, również o nietypowych kształtach: trójkąty, trapezy, skosy, a także okien dachowych, ogrodów zimowych i przeszklonych konstrukcji dachowych. Montaż bezinwazyjny na klipy lub zaczepy na klik daje nam możliwość swobodnego i łatwego demontażu w razie potrzeby np. podczas mycia okien. Idealnie pasują do nietypowych okien takich jak trójkąty, koła, trapezy itp.

Przeznaczenie:

okna dachowe, ogrody zimowe, okna, witryny.

Sterowanie:

elektryczne, za pomocą uchwytu, korbą.


Żaluzje plisowane

Nietypowe kształty - niezawodny samohamujący mechanizm sterujący, pozwala ustawić żaluzję plisowaną na dowolnej wysokości według własnego uznania. Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin, w tym rozpraszających światło, zaciemniających, antyrefleksyjnych oraz transparentnych, pozwala dobrać plisę do wnętrza w zależności od jej przeznaczenia. Żaluzje plisowane o nietypowym kształcie dostosowane są do wszystkich rodzajów okien, również o niestandardowych kształtach: trapezy, wielokąty, trójkąty, sześciany, ośmiokąty, koła, półkola i inne formy owalne. Można je montować bezinwazyjnie, dzięki czemu nie trzeba wiercić otworów, co upraszcza demontaż kiedy zajdzie taka potrzeba.

Przeznaczenie:

okna, witryny, ogrody zimowe, wnęki

Sterowanie:

sznurkiem lub łańcuszkiem, uchwytem, korbą lub elektrycznie.

Plisseerollos aus Polen

Unsere PLISY Firma heißt rolety.com. Rolety.com specjalizująca się w produkcji żaluzji plisowanych, oferuje Państwu najnowszej generacji systemy dostosowanych do współczesnych wymagań stolarki okiennej. Wdrążenie innowacyjnych rozwiązań wykonanych z najwyższej jakości komponentów sprawia, że naszej plisy z powodzeniem można zastosować do okien uchlanych , o nietypowym kształcie oraz dachowych. Główną zaletą wyróżniającą rolety plisowane od innych osłon wewnętrznych jest możliwość przysłonięcia dowolnego fragmentu okna lub wnęki (sterowanie górną lub dolną rynną). Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch uchwytów sterujących, znajdujących się na środku dolnego i górnego profilu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również osłony plisowane sterowane za pomocą sznurka z mechanizmem blokującym oraz w przypadku trudnodostępnych miejsc za pomocą sztycy. Alternatywnie przy standardowych kształtkach istnieje możliwość zastosowania sterowania elektrycznego. Montowane bezpośrednio do listwy przyszybowej posiadają małą powierzchnie przesłonięcia okna przy całkowitym podniesieniu żaluzji. Możliwość zastosowania dwóch plis w jednym oknie o różnych właściwościach zaciemniających sprawia, że nasz produkt stanowi jedno z najciekawszych rozwiązań w zakresie przesłon wewnętrznych. Uważane za najbardziej wszechstronny produkt w zakresie osłon przeciwsłonecznych, może być montowany we wnękach ,a także na oknach asymetrycznych takich jak: trapez, trójkąt, półkola i wielokąty. Stosowane wszędzie tam gdzie inne zaciemnienia nie zdają egzaminu, stały się najbardziej porządnym produktem w świecie ochrony przed słońcem. W niskich budynkach znakomicie sprawdza się jako ochrona przed niepożądanym spojrzeniem z zewnątrz, a możliwość przesłonięcia dowolnego fragmentu powierzchni przeszklonej sprawia, że taka sytuacja nie zmusza nas do całkowitej osłony okna. Plisowane żaluzje wewnętrzne dzięki swojej niewielkiej szerokości znakomicie komponują się w przestrzeni ograniczonej listwami przyszybowymi, dzięki czemu nie ograniczają otwierania okna bądź drzwi balkonowych. Dla uzyskania lepszej bariery termicznej nasza firma oferuje Państwu duo plisy. Wykonana z podwójnej tkaniny o przekroju plastru miodu oprócz doskonałej izolacji odbiją skuteczniej promienie słoneczne. Niewidoczne sznurki oraz linki prowadzące sprawiają, że ten typ plisowanej rolety znakomicie sprawdza się jako element dekoracyjny wnętrza. Dla uzyskania jeszcze lepszej ochrony przed światłem nasze tkaniny powlekane są powłoką perłową która dodatkowo odbija promienie słoneczne. Bogaty wachlarz kolorów i wzorów tkanin rozpraszających lub zaciemniających, antyrefleksyjnych oraz transparentnych spełnią Państwa każde oczekiwania. Wszystkie nasze plisy wykonane są na wymiar dzięki czemu będą idealnie pasowały do Państwa powierzchni przeszklonej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją plisowanych rolet wewnętrznych.