Jalousie

Lamellenvorhänge

Żaluzje pionowe (vertikale) powszechnie uważane były za osłony nadające się tylko do biur, banków, instytucji publicznych, hoteli, sal bankietowych i konferencyjnych itp. Firma SOLARMATIC® postanowiła złamać ten stereotyp wprowadzając bogatą kolekcję wzorów i tkanin, które mogą Państwo bez problemu zastosować w swoich domach, mieszkaniach oraz dużych powierzchni przeszklonych.

 
Cennik
 

Aby zapewnić naszym klientom najlepszy standard i komfort posiadamy tkaniny z atestem na niepalność oraz do pomieszczeń komputerowych. Produkty firmy SOLARMATIC(R) stosowane są przez prywatnych odbiorców, jako nowatorska forma aranżacji wnętrza, a także praktyczny sposób zasłonięcia i udekorowania okna. Są ciekawą alternatywą dla zasłon, firan oraz żaluzji poziomych. Lamele na niskoprofilowej szynie lakierowanej proszkowo pozwalają na płynną regulację ilości światła wpadającego do wewnątrz. Dzięki możliwości zastosowania szyny w systemie skośnym z hamulcem, okna o nietypowych kształtach takich jak trapez, trójkąt nie stanowią dla nas żadnego problemu. Żaluzje pionowe w doskonały sposób zabezpieczają pomieszczenie przed działaniem promieni słonecznych, powodując rozproszenie światła lub zaciemnienie pomieszczenia. Mechanizm znajdujący się w szynie górnej pozwala na rozsuwanie tkaniny na boki oraz zmianę kąta ułożenia pasów. Paski tkaniny zawieszone są na szynie, która może być umocowana do ściany lub sufitu. Dzięki magnesom, systemowi hamulców oraz stalowych prowadzeń wózków wiodących, mogą Państwo w dowolnym momencie zatrzymać kurtynę lamel.

 

 

Żaluzje pionowe oprócz ich głównej funkcji, jaką jest ochrona przed nadmierną ilością wpadającego światła oraz zbytnim nagrzaniem się pomieszczeń, może służyć, jako idealny element dekoracyjny. Nasz produkt z powodzeniem może zastąpić ścianę działową. Taki patent bardzo dobrze sprawdza się w dużych pomieszczeniach biurowych lub mieszkalnych. Firma SOLARMATIC(R) wyszła naprzeciw potrzebom naszych klientów, dlatego jesteśmy w stanie zbudować żaluzję pionową o powierzchni 49m2!!! W naszej ofercie mogą Państwo nabyć specjalne zmywalne lamele PCV, przeznaczone zwłaszcza do obiektów służby zdrowia. Żaluzje pionowe charakteryzują się komfortowym dostosowaniem światła przenikającego do wnętrza, poprzez ustawienie kąta odchylenia lamel oraz zakresu rozsunięcia żaluzji. Znakomicie sprawdzają się w przestrzennych, wysokich pomieszczeniach, a także, jako element dzielący wnętrze. Bogaty wachlarz tkanin i lamel PCV, pozwala dobrać żaluzję do pomieszczenia w zależności od jego przeznaczenia – sala konferencyjna, biuro, mieszkanie. W naszej ofercie mają Państwo możliwość zastosowania żaluzji we wnętrzach ze skosami oraz z pionowymi lub poziomymi kształtami łukowymi. Sterowanie odbywa się przy pomocy sznurka bądź też elektrycznie. Nasze produkty przeznaczone są do dużych powierzchni przeszklonych, witryn, wnęk, ścianek działowych.

 

Aby uzyskać idealny efekt naszej osłony trzeba wykonać prawidłowy pomiar. W tym celu należy wiedzieć, że przy wyborze żaluzji o szerokości całego pomieszczenia lub wnęki, pomiar należy wykonać przy suficie, ponieważ często tam pomieszczenie jest najwęższe. Gdy już wykonaliśmy pierwszy etap szerokość żaluzji należy przyjąć minimum 1 cm mniejszy niż szerokość pomieszczenia. Należy również przyjąć większą szerokość żaluzji – od szerokości okna po 20 cm z każdej strony, co nam daje w sumie 40 cm. W starym budownictwie montaż odbywa się najczęściej we wnęce okiennej, należy wówczas pamiętać, że żaluzja może ograniczać szerokie otwieranie okna. Jeśli mają państwo ładne grzejniki i eleganckie parapety, którymi warto się pochwalić oferujemy żaluzje, które nie będą zasłaniały tych elementów. Należy wtedy dokonać pomiaru w dwóch miejscach. Wysokość należy przyjąć 2-3 cm mniejszą niż najkrótsza odległość od sufitu do parapetu. Wadą tego typu modelu jest fakt, że gdy parapet lub sufit będzie bardzo krzywy, to nierówności te będą dużo bardziej widoczne niż w przypadku żaluzji do podłogi. Zasłony od sufitu do podłogi są bardzo eleganckie i szykowne, dlatego nasza Firma w szczególności poleca ten typ osłony, gdyż dodatkowo można nimi przysłonić nieatrakcyjne rury parapety i grzejniki. W tym wypadku zalecaną wysokość należy przyjąć o 3-10 cm mniejszą od wysokości pomieszczenia pamiętając, że zbyt długie lamele utrudniają sprzątanie, a zbyt krótkie wyglądają nieelegancko. Jeśli chodzi o rodzaj montażu, to wiodącym sposobem jest montaż do sufitu, natomiast w przypadku montażu do ściany należy pamiętać żeby długość lameli była idealnie wymierzona abym mogły się swobodnie obracać, nie zahaczając o parapet. Mechanizm operacyjny można zamontować po lewej lub prawej stronie, wedle własnego uznania.

 

Sposób rozsuwania lameli może odbywać się na trzy sposoby:

 

 • rozsuwać się do łańcuszka ( najczęstsza metoda),
 • od łańcuszka,
 • od środka w obie strony.

 

Wybierając sposób rozsuwania żaluzji musimy wziąć pod uwagę aby dostęp do mechanizmu był łatwy oraz gdzie chcemy przemieścić lamele, kiedy będziemy chcieli otworzyć okno. Odpowiednia długość łańcuszka ma istotne znaczenie, ponieważ za krótki utrudniałby obsługę żaluzji, a za długi wygląda nieestetycznie i może stać się zabawką dla małych dzieci.

 

Żaluzje pionowe do okien standardowych (prostokątnych), to idealne rozwiązanie do dużych powierzchni przeszklonych dla tak często mają zastosowanie w bankach, hotelach lub auli. Dla lepszej obsługi naszego produktu oferujemy Państwu instalacje specjalistycznego silnika, dzięki któremu w łatwy sposób można obracać, zsuwać i rozsuwać lamele żaluzji.

 

Żaluzje pionowe do okien skośnych – głównie stosuje się je do okien na poddaszu. Również porządane są w przypadku okien o nietypowych kształtach, takich jak np. trójkąt lub trapez. Ten typ osłony często poszukiwany jest w nowym budownictwie, w którym coraz częściej można spotkać się z nietypowymi, futurystycznymi formami architektonicznymi. W tym typie żaluzji mechanizm stanowi specjalnie wygięta szyna, w płaszczyźnie poziomej lub pionowej, co gwarantuje ich funkcjonalność.

 

Instrukcja użytkowania żaluzji pionowej

 

Pomiar i montaż

 

 • Pomiaru oraz montażu powinien dokonywać przeszkolony montażysta,
 • Producent nie ponosi odpowiedzialności za wadliwy pomiar lub montaż,

 

Użytkowanie

 

 • Do ustawiania kąta lameli oraz ich przesuwania służą sznurki oraz sznurek kulkowy,
 • Obracać lamelami można za pomocą sznurka kulkowego tylko o 180 stopni,
 • Lamele należy przesuwać spokojnym ruchem sznurka,
 • Użytkować żaluzję tylko wtedy, gdy w zasięgu pracy produktu nie znajdują się żadne przeszkody,
 • Przesuwać lamelami należy tylko podczas maksymalnego otwarcia żaluzji,
 • W przypadku błędnego działania żaluzji fakt ten należy zgłosić sprzedawcy.

 

Pielęgnacja produktu

 

 • Żaluzję należy przynajmniej raz w miesiącu odkurzać oraz czyścić miękką szmatką,
 • Poważne zabrudzenia należy natychmiast usuwać,
 • Podczas remontów oraz dużego zapylenia pomieszczenia należy żaluzję podciągnąć, zdemontować i przenieść do innego pomieszczenia.

 

Producent nie ponosi odpowiedzialności za:

 

 • Zerwanie sznurka w wyniku niewłaściwego użytkowania,
 • Niezgodny z przeznaczeniem montaż,
 • Za utratę estetyki w wyniku zabrudzenia, uszkodzenia środkami chemicznymi itp.
 • Przerabianie oraz naprawianie dokonywane przez klienta w wyniku, których nastąpiło uszkodzenie żaluzji,
 • Zadrapania powierzchni lakierniczej oraz uszkodzenia elementów tekstylnych w czasie rozpakowywania produktu,
 • Uszkodzenia mechaniczne oraz uszkodzenia powstałe w wyniku:

 

Jeśli przystąpią Państwo do montażu żaluzji pionowych do sufitu należy pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach. Trzeba dobrać odpowiednią odległość osi żaluzji od ściany okiennej pamiętając, że lamele w pozycji otwartej będą wisiały o około 5 cm bliżej okna. Należy również zwrócić uwagę czy żaluzje w pozycji wiszącej nie będą, haczyły przy obracaniu o parapet, grzejnik. Ilość uchwytów montażowych uzależnionych jest od ilości metrów szyny np. 1,5 m należy użyć dwa uchwyty. Aby ustalić miejsce położenia uchwytów należy pamiętać, aby były montowane w linii prostej, a pierwszy z nich znajdował się w granicach 10 cm od mechanizmu. Następną czynnością jest wywiercenie otworów na kołki rozporowe 8 mm , po włożeniu kołków mocujemy klipy w położeniu prostopadłym do osi żaluzji, tak aby nośniki do wczepiania znajdowały się od strony wewnętrznej pokoju. Aby ułatwić sobie wpięcie szyny, należy ją lekko wykręcić pod kątem 30 stopni, następnie krawędź wewnętrzną wkładamy w uchwyty montażowe a zewnętrzną dociskamy do momentu gdy usłyszmy kliknięcia. Jeśli decydujemy się na montaż do sufitu musimy wiedzieć, że należy ustalić wysokość zawieszenia żaluzji i przy pomocy poziomicy delikatnie zaznaczamy linie. Tak jak w wyżej wymienionym przykładzie, pierwszy uchwyt znajduje się w odległości około 10 cm od mechanizmu. Na każdy kątownik przypadają dwa kołki rozporowe 8 mm. Oznaczamy miejsca otworów, wiercimy, a następnie przykręcamy uchwyty montażowe. Zaczepy do wpięcia szyny muszą znajdować się w położeniu prostopadłym do osi żaluzji. Aby ułatwić sobie wpięcie szyny, należy ją lekko wykręcić pod kątem 30 stopni, następnie krawędź wewnętrzną wkładamy w uchwyty montażowe, a zewnętrzną dociskamy do momentu, gdy usłyszmy kliknięcia. Jeśli Państwo chcą wpiąć lamele należy pamiętać, żeby wózki były tak ustawione, aby lamele znalazły się w położeniu prostopadłym do linii okna. Podczas wieszania lamel tekstylnych, które posiadają lewą i prawą stronę należy zwrócić uwagę, aby prawa strona w położeniu otwartym była widoczna od strony wejścia do pomieszczenia. Jeśli wpinamy lamele materiał należy tak ścisnąć przy otworze wieszaka, aby zaczep wózka nie znalazł się pod materiał. Po wpięciu wszystkich lameli umieścić w dowolnych kieszeniach obciążniki lamel oczkami do łańcuszka w górę, następnie sprawdzić czy żaluzja działa prawidłowo. Zamontować łańcuszek pamiętając, że najpierw mocujemy go od strony okna, a potem od strony pomieszczenia.

 

 

Inne w tej kategorii

Kontaktformular

erweitern

Kontaktdaten

Rolety.com Sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 3 PL-74-400 Dębno

03341 / 44 868-0

03341 / 44 868-301

info@zaluzje.com

contact-icon
rolety.com