Jalousie

materiałowe

Żaluzje materiałowe SOLARMATIC®, podobnie jak żaluzje aluminiowe, są funkcjonalnym i łatwym w obsłudze rozwiązaniem osłonowym. Zaletą tych żaluzji jest to, że nawet przy pełnym zamknięciu dają przyjemne rozproszenie światła, zależne od faktury i koloru materiału z którego zostały wykonane. Dzięki subtelnej regulacji i dużym walorom dekoracyjnym, dodadzą każdemu wnętrzu elegancji i charakteru.

Ciągle nowe pomysły, wzory i innowacyjne projekty są po prostu typowe dla naszej firmy.

 
Cennik

 

Żaluzje są bardzo proste w obsłudze, można nimi sterować ręcznie lub elektrycznie. Idealne w utrzymaniu czystości, ze względu na możliwość prania. Ze względu na maksymalną szerokość 270 cm, są chętnie wykorzystywane do ponadczasowych dekoracji nowoczesnych niestandardowych okien.

 

Eleganckie żaluzje materiałowe

 

Firma SOLARMATIC®, z myślą o klientach których razi chłód aluminium, ma do zaoferowania żaluzje materiałowe. Główną zaletą tego produktu jest niepowtarzalne rozproszenie światła bez refleksów, zależne od faktury i koloru materiału, z którego zostały wykonane. Nie ma takich drugich żaluzji, których lamele o szerokości 50mm wykonane są z materiału, a do tego świetnie komponują się z firanami i zasłonami. Nawet po pełnym zamknięciu daje przyjemne, rozproszone światło, o natężeniu zależnym od koloru i faktur tkanin. Montaż żaluzji bezpośrednio na oknie, nie zmniejsza optycznie pomieszczenia i zyskujemy wolne miejsce na parapecie. Oprócz komfortu prywatności w pomieszczeniach, ten rodzaj zasłony daje nam bogate walory dekoracyjne. Jest to nowoczesne rozwiązanie regulujące nagrzewanie się pokoju, a duża kolekcja tkanin zarówno jednokolorowych, jak i wzorzystych, dadzą Państwu możliwość dekoracji pomieszczenia w nieograniczony sposób. Wykonywane są z materiałów impregnowanych i antyelektrostatycznych, co zapewnia im odporność na osiadanie i wnikanie kurzu, dzięki czemu mogą się Państwo nimi cieszyć przez wiele lat. Impregnacja nie jest wodoodporna, dlatego zabrudzenia nie czyścimy na mokro tylko za pomocą odkurzacza, ewentualnie za pomocą miękkiej gumki myszki.

 

Najbardziej znaną osłoną materiałową jest roleta w kasecie z prowadnicami, montowana na skrzydło okna do listew przyszybowych. W oknach o nietypowych kształtach listwy przyszybowe znacznie odbiegają od kąta prostego, dlatego stosujemy system z profilami dystansowymi, z prowadnicami w kształcie litery U lub systemy wolnowiszące z prowadnicami aluminiowymi lub żyłkami prowadzącymi. Żaluzje materiałowe SOLARMATIC®, są funkcjonalnym i łatwym w obsłudze rozwiązaniem osłonowym, podobnie jak w przypadku żaluzji aluminiowych z tą jednak różnicą, że są bezstopniowe co nie przeszkadza w ustawieniu ich pod każdym kątem, spełniając rolę ochrony prywatności. Dzięki subtelnej regulacji pozycji żaluzji materiałowych, nadasz Twojemu wnętrzu przytulny charakter z dekoracyjnym akcentem. Bardzo proste w obsłudze ręcznie lub elektrycznie, idealne w utrzymaniu czystości (możliwość prania). Przy maksymalnej szerokości 270 cm, wykorzystywane są do dekoracji niestandardowych, nowoczesnych okien.

 

RODZAJE ROLET

 

Rolety materiałowe mini
System ten charakteryzuje się prostotą działania oraz niezawodnością. Montowane do skrzydła okiennego. Dzięki dużej możliwości, co do sposobu montowania przeznaczone są praktycznie do każdego okna, a jego charakterystyczną cechą jest najmniejszy system samohamujący. Uchwyty magnesowe bądź prowadzenie żyłkowe sprawiają, ze żaluzja idealnie przylega, podczas gdy okno jest uchylone. Szerokość tkaniny waha się od 30cm – 140cm natomiast wysokość nie powinna przekroczyć 240cm. Ten typ osłony można zamontować do listwy przyszybowej za pomocą wkrętów lub też bezinwazyjnie do skrzydła okna przy pomocy blaszek do okien PCV oraz przystawki do klejenia. Pomiar rolety materiałowej mini polega na zmierzeniu szerokości szyby i dodaniu do tej wielkości 4cm, następnie zmierzyć wysokość ramy okiennej oraz ustalić po której stronie skrzydła okiennego ma się znajdować mechanizm sterujący.

 

Rolety materiałowe plus

 

Przeznaczone do zasłonięcia dużych powierzchni przeszklonych, mogą nam również służyć jako ekrany projekcyjne. Taniny z których wykonane są zasłony są wodoodporne, niepalne oraz posiadają atest higieniczny. Jest to system wolnowiszący znajdujący się na wałku z napędem łańcuszkowym samohamującym na rurze nawojowej. Dzięki uniwersalnym uchwytom możliwy jest montaż do sufitu lub ściany, a także we wnęce okiennej. Rozetki pełnią nie tylko funkcję ochronną przeciw promieniom słonecznym ale również służą jako element dekoracyjny. Na Państwa życzenie firma SOLARMATIC może wykonać również falbankę. Tekstylia z których zbudowana jest żaluzja są antystatyczne, przez co nie przyciągają kurzu.

 

Roleta typu Classic

 

Rolety wolnowiszące na rurze o średnicy 24mm, które montowane są do ściany lub sufitów. Montaż we wszystkich płaszczyznach z regulacją poziomą i pionową jest możliwy dzięki systemowi samohamującemu PCV. Szerokość tkaniny mieści się w przedziale 40 – 200cm, a wysokość maksymalna nie powinna być większa niż 300cm.

 

Roleta Uni przykręcana

 

W tym systemie kaseta mocowana jest prz pomocy wkrętów do listwy przyszybowej, natomiast prowadnice płaskie klejone są przy pomocy taśmy. Mechanizm samohamujący, sterowany za pomocą łańcuszka. Dzięki bocznym prowadnicom i kasecie osłaniającej rurę nawojową rolety w doskonały sposób ograniczają przenikanie światła dziennego do wewnątrz. Aby wykonać dokładny pomiar, należy zmierzyć szerokość szyby, następnie szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi. Kolejnym etapem jest pomiar wysokość z listwami przyszybowymi a także ustalenie po której stronie skrzydła ma się znajdować mechanizm sterujący. Montaż odbywa się na skrzydle okiennym, a bogaty kolor osprzętu tj. jasny dąb, mahoń, brąz, biały, wiśnia, anoda, orzech, złoty dąb pozwoli Państwu na dobór produktu według własnego upodobania. Szerokość w granicach 30 – 180cm a wysokość maksymalna 240cm.

 

Roleta przyklejana

 

Jest to osłona przyszybowa wykonana z aluminium lub PCV. Kaseta i prowadnica przyklejana jest za pomocą taśmy piankowej w świetle szyby. Mechanizm samohamujący, sterowany za pomocą łańcuszka. Dzięki bocznym prowadnicom i kasecie osłaniającej rurę nawojową rolety w doskonały sposób ograniczają przenikanie światła dziennego do wewnątrz. Montaż bezinwazyjny w skrzydle okna oraz bogata gama kolorów pozwala ciekawy sposób aranżacji Twojego pomieszczenia. Szerokość 30 – 180cm a wysokość maksymalna 240cm.

 

Roleta przestrzenna

 

Bezinwazyjny system wykonany z aluminium lub PCV. Kasetka i prowadnica przyklejana jest za pomocą specjalnej pianki taśmowej. Montaż odbywa się poza światłem szyby. Ten typ rolety wyposażony jest w niezawodny mechanizm samohamujący, sterowany za pomocą łańcuszka. Szerokość powinna mieścić się w granicach od 30 do 180cm, a szerokość maksymalna wynosi 240cm. Bogaty wachlarz kolorów oraz montaż bezinwazyjny sprawiają, że rolety przestrzenne są atrakcyjnym produktem, który zadowoli nawet najwybredniejszego klienta.

 

Roleta z sprężyną

 

Zbudowana na podstawowych elementach systemu Uni oraz napędzie sprężynowym. Napęd ten pozwala na zamocowanie rolety w dowolnym położeniu, w sposób tradycyjny z tkaniną rozwijaną do dołu. Ten rodzaj rolety daję nam również możliwość stworzenia kombinacji dwóch niezależnie działających rolet na skrzydle okiennym. Zastosowanie hamulca pozwala zatrzymać osłonę w dowolnym położeniu, dzięki czemu możemy uzyskać częściowe zaciemnienie pomieszczenia. Rolety sprężynowe są dostępne w wersji aluminiowej. Szerokość powinna mieścić się w przedziale 33,5 – 150cm, a wysokość maksymalna powinna wynosić 180cm.

 

Rolety wolnowiszące

 

Mocowane do ściany, sufitu, wnęki i ramy okiennej, co daje jej najbardziej prosty i uniwersalny montaż oraz zastosowanie. Jest to produkty estetyczny i niezawodny. System z samohamującym mechanizmem łańcuszkowym, pozwala na zatrzymanie tkaniny w dowolnym miejscu. Regulowana osłonka łańcuszka zapewnia możliwość pracy w pionie pod dowolnym kątem. Nasza firma posiada następujące rodzaje rolet wolnowiszących:

 

Roleta wolnowisząca RM 18

 

Charakteryzuje się swobodnym ustawieniem wysokości rolety przy pomocy sterowania łańcuszkowego lub elektrycznego. Niezawodną ochroną przed nasłonecznieniem wnętrza oraz refleksami na ekranach monitorów. Wyprodukowana pod indywidualne zamówienie roleta, doskonale sprawdzi się nie tylko jako osłona okienna, ale także ekran projekcyjny lub przesłona regału, wnęki. Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin w tym rozpraszających światło, zaciemniających, antyrefleksyjnych oraz transparentnych, pozwala dobrać roletę do wnętrza, w zależności od jej przeznaczenia. Sterowanie odbywa się za pomocą łańcuszka lub elektrycznie. Montaż na zaczepy bezinwazyjne sprawia, że ten typ rolety można w prosty sposób zdemontować np. podczas mycia okien.

Przeznaczenie: okna, witryny, wnęki, ekrany projekcyjne.

 

Roleta wolnowisząca RM 25

 

Różni się od wyżej wymienionego typu tym, że oprócz sterowania łańcuszkiem lub elektrycznie, istnieje możliwość sterowania sprężynowego. Również posiada niezawodną ochronę przed nasłonecznieniem wnętrza oraz refleksami na ekranach monitorów. Bogaty wachlarz wzorów i kolorów tkanin w tym rozpraszających światło, zaciemniających, antyrefleksyjnych oraz transparentnych, pozwala dobrać roletę do wnętrza w zależności od jej przeznaczenia. Dopasowywana pod indywidualne zamówienie roleta doskonale sprawdzi się nie tylko, jako osłona okienna, ale także ekran projekcyjny lub przesłona regału, wnęki. Montaż bezinwazyjny na uchwyty sprawia, że nasz produkt jest bardzo poręczny i łatwy w demontażu.

Przeznaczenie: okna, witryny, wnęki, ekrany projekcyjne.

 

Roleta wolnowisząca RM 32

 

Podobnie jak w poprzedniej osłonie, ustawienie wysokości rolety odbywa się przy pomocy sterowania łańcuszkiem, elektrycznie lub sprężynowo. Jest to doskonała ochrona przed nasłonecznieniem wnętrza oraz refleksami na ekranach monitorów. Na indywidualne zamówienie nasz produkt może posłużyć jako osłona okienna, ale także jako ekran projekcyjny lub przesłona regału, wnęki. Duża kolekcja wzorów i kolorów tkanin w tym rozpraszających światło, zaciemniających, antyrefleksyjnych oraz transparentnych pozwala zaaranżować pomieszczenie według najbardziej wyszukanego gustu. Dodatkowym atutem jest montaż bezinwazyjny, dzięki czemu nie trzeba wiercić otworów.

Przeznaczenie: okna, witryny, wnęki, ekrany projekcyjne

 

Rolety wolnowiszące RM 36

 

Ustawienie wysokości rolety odbywa się przy pomocy sterowania łańcuszkowego lub elektrycznego ( w tym systemie nie używa się sterowania sprężynowego). Charakteryzuje się doskonałą ochroną przed nasłonecznieniem wnętrza oraz refleksami na ekranach monitorów. Jeśli chcieliby Państwo użyć tej zasłony jako ekran projekcyjny lub przesłonę regału – można składać indywidualne zamówienie. Ogromna kolekcja kolorów i wzorów tkanin pozwala dobrać roletę do wnętrza, w zależności od jej przeznaczenia. Dodatkową zaletą jest możliwość montażu bezinwazyjnego.

Przeznaczenie: okna, witryny, wnęki, ekrany projekcyjne.

 

Rolety wolnowiszące wielkogabarytowe

 

Charakteryzuje je swobodne ustawienie wysokości rolety przy pomocy sterowania ręcznego lub elektrycznego. Niezawodna ochrona przed nasłonecznieniem wnętrza oraz refleksami na ekranach monitorów. Wielkogabarytowa roleta wolnowisząca doskonale sprawdza się przy przesłanianiu dużych powierzchni: witryn okiennych, wnęk, regałów, a także jako ekran projekcyjny. Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin w tym rozpraszających światło, zaciemniających, antyrefleksyjnych oraz transparentnych, pozwala dobrać roletę do wnętrza w zależności od jej przeznaczenia.

Przeznaczenie: okna, witryny, wnęki, ekrany projekcyjne.

 

Rolety kasetowe

 

Idealne do okien drewnianych, aluminiowych oraz PCV , montaż do listew przyszybowych – nie uszkadzają okien i nie powodują nieszczelności. Roleta kasetowa charakteryzuje się tym, że rura nawojowa materiału umieszczona jest w eleganckiej kasecie, a prowadnice boczne idealnie wkomponowują się w okno. Prowadnice boczne powodują, że przenikanie światła do wewnątrz ograniczone jest do minimum. Bogaty wachlarz tkanin pozwoli Państwu zaaranżować pomieszczenie według własnego wyszukanego gustu. Dzięki temu, że rolety kasetowe są praktyczne, eleganckie i solidnie zrobione, znalazły uznanie wielu klientów w naszym kraju. Kolekcja tkanin firmy Solarmatic zawiera materiały wodoodporne, materiały niepalne, refleksyjne, podgumowane oraz wykonane z bawełny i lnu, co sprawia że nasz produkt jest konkurencyjny. Masze rolety mogą Państwo nabyć w atrakcyjnych cenach.

 

Firma SOLARMATIC® ma do zaoferowania następujące typy żaluzji materiałowych w kasecie:

 

Fantazja mini Lux
Ogranicza do minimum przenikanie światła słonecznego, dzięki prowadnicom bocznym i kasecie osłaniającej. Dodatkowo prowadnice pozwalają na swobodne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie. Ogromna kolekcja wzorów i kolorów materiałów, tkaniny firanowe, refleksyjne, podgumowane. Nowoczesne tkaniny oferowane w roletach okiennych są odpowiednio zabezpieczone przed rozciąganiem oraz blaknięciem przy dużym nasłonecznieniu. Tkaniny podgumowane lub pokryte specjalną powłoką aluminiową, dzięki czemu odbijają promienie słoneczne zabezpieczając wnętrze przed światłem oraz przegrzaniem się pomieszczenia. W ofercie Firma Solaramatic ma dostępne tkaniny trudno zapalne oraz niepalne. Wszystkie tkaniny posiadają atesty higieniczne. Mechanizm samohamujący pozwala na ustawienie rolety na dowolnej wysokości – płynność regulacji przy odsłanianiu i zasłanianiu. Dzięki małym gabarytom kasety zwiększa się kąt otwarcia okna, dzięki temu idealnie pasują do drzwi tarasowych typu patio. Bogata gama kolorów osłon i prowadnic: biały, brąz, srebrna anoda, a także okleiny drewnopodobne: mahoń, orzech, wiśnia, jasny dąb, dąb, złoty dąb. Aluminiowa lub stalowa listwa obciążająca doskonale napina materiał rolety na całej jej powierzchni. Montaż na bezinwazyjne zaczepy sprawia, że nasz produkt jest jeszcze bardziej atrakcyjny pod względem funkcjonalności. Ten typ osłony sterowany jest za pomocą łańcuszka.

Przeznaczenie: okna, witryny, wnęki

 

Fantazja Lux

 

Niezawodny samohamujący mechanizm sterujący, pozwala ustawić roletę na dowolnej wysokości. Dzięki prowadnicom bocznym oraz kasecie osłaniającej ograniczamy do minimum przenikanie światła słonecznego. Ten rodzaj rolety pozwala na płynne prowadzenie tkaniny, nawet przy uchylonym oknie. Nasza firma posiada bogatą kolekcję wzorów i kolorów materiałów, detali wykończeniowych oraz oklein drewnopodobnych. Posiadamy możliwość zastosowania rolety do wszystkich typów okien /drewnianych, aluminiowych z PVC. Montaż bezinwazyjny na uchwyty sprawia, że nie ma konieczności wiercenia otworów.

Przeznaczenie: okna, witryny, wnęki

 

Fantazja Lux Przestrzenna

 

Dzięki prowadnicom bocznym i kasecie osłaniającej, mają Państwo możliwość ograniczenia przenikania światła słonecznego. Dodatkowo prowadnice pozwalają na swobodne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie. Ten typ osłony jest doskonałym rozwiązaniem do okien z nietypowym kształtem listwy przyszybowej np.: gdy listwa wystaje poza płaszczyznę profilu okna lub jest bardzo płytka. Doskonale sprawdza się w oknach balkonowych dzielonych szprosem (jedna roleta na całej wysokości okna balkonowego). Prowadnice w naszej rolecie nie wchodzą w światło szyby. Niezawodny samohamujący mechanizm sterujący pozwala na ustawienie rolety na dowolnej wysokości (płynność regulacji przy odsłanianiu i zasłanianiu). W naszej ofercie posiadamy kolory osprzętu: biały, brąz, srebrna anoda. Posiadamy również bogatą kolekcję wzorów i kolorów materiałów – tkaniny transparentne, refleksyjne, podgumowane.

 

Fantazja mini Lux przestrzenna

 

Charakteryzuje się ograniczeniem do minimum przenikania światła słonecznego, dzięki prowadnicom bocznym i kasecie osłaniającej. Dodatkowo prowadnice pozwalają na swobodne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie. Jest to idealne rozwiązanie do okien z nietypowym kształtem listwy przyszybowej np.: gdy listwa wystaje poza płaszczyznę profilu okna lub jest bardzo płytka. Doskonale sprawdza się w oknach balkonowych dzielonych szprosem (jedna roleta na całej wysokości okna balkonowego). Prowadnice w rolecie Fantazja Mini Lux przestrzenna nie wchodzą w światło szyby. Samohamujący mechanizm sterujący pozwala na ustawienie rolety na dowolnej wysokości, dzięki czemu uzyskują Państwo płynność regulacji przy odsłanianiu i zasłanianiu. Dzięki małemu wymiarowi kasetki zwiększa się kąt otwarcia okien. Posiadamy następujące kolory osprzętu: biały, brąz, srebrna anoda. Nasza firma posiada wspaniałą kolekcję wzorów i kolorów materiałów – tkaniny transparentne, refleksyjne, podgumowane. Aluminiowa lub stalowa listwa obciążająca perfekcyjnie napina materiał rolety na całej powierzchni.

 

Roleta wolnowisząca w kasecie

 

Charakteryzuje się niezawodną ochroną przed nasłonecznieniem wnętrza oraz refleksami na ekranach monitorów. Doskonale sprawdzi się nie tylko jako osłona okienna, ale także jako ekran projekcyjny lub przesłona regału, wnęki. Kaseta maskująca rolety nadaje estetyczny wygląd oraz zabezpiecza tkaninę przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin w tym rozpraszających światło, zaciemniających oraz transparentnych, pozwala dobrać roletę do wnętrza w zależności od jej przeznaczenia.

Sterowanie: za pomocą łańcuszka lub elektrycznie

Przeznaczenie: okna, witryny, wnęki, ekrany projekcyjne.

 

Rolety dachowe

 

Dzięki kasetce z prowadnicami pasują do wszystkich rodzaj okien. Wyposażone w mechanizm sprężynowy oraz hamulec listwy dolnej. Takie wyposażenie umożliwia zwijanie materiału do kasety oraz zatrzymanie w dowolnym miejscu przy czym materiał zawsze jest naciągnięty.

 

Roleta dachowa Fantazja Premium

 

Jest to idealne rozwiązanie do każdego rodzaju okien dachowych drewnianych oraz z PVC. Dzięki niezawodnemu systemowi samohamującemu mechanizm pozwala ustawić roletę na dowolnej wysokości. Prowadnice boczne oraz płaska kaseta osłaniająca, ogranicza do minimum przenikanie światła słonecznego. Ten system daje nam możliwość płynnego prowadzenia tkaniny nawet przy uchylonym oknie. Łączenie ultradźwiękowe prowadników z tkaniną, zabezpiecza ją przed wypadaniem z prowadnic bocznych. Przy pomocy sztycy można w dość prosty sposób sterować roleta na różnych wysokościach. Nasza firma posiada bogatą kolekcje wzorów i kolorów materiałów oraz detali wykończeniowych.

Sterowanie: ręczne

Przeznaczenie: okna dachowe, wnęki.

 

Roleta Impresja

 

Ten rodzaj osłony daje Państwu możliwość operowania ilością światła dziennego przenikającego do wnętrza bez konieczności podnoszenia rolety. Nowoczesna dekoracja okienna łącząca funkcję żaluzji, rolety, firany, zasłony. Łańcuszek sterujący oraz obrotowy obciążnik tkaniny pozwala na płynne sterowanie roletą. Roleta umieszczona w pełnej kasecie aluminiowej pozwala na szybki montaż i demontaż. Atrakcyjna kolekcja tkanin oraz dopasowana kolorystyka detali pozwala optymalnie dobrać roletę do wystroju wnętrza.

Sterowanie: za pomocą łańcuszka lub elektryczne.

Przeznaczenie: okna, witryny.

 

Inne w tej kategorii

Kontaktformular

erweitern

Kontaktdaten

Rolety.com Sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 3 PL-74-400 Dębno

03341 / 44 868-0

03341 / 44 868-301

info@zaluzje.com

contact-icon
rolety.com